Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

 1. Kas ir Mella.lv?

MELLA ir lielākais un populārākais Latvijā matu pieaudzēšanas centrs. Plašajās MELLAS telpās ir pieejams ļoti plašs veikals, kurā var iegādāties visu, kas nepieciešams matu pieaudzēšanai. MELLAS telpās atrodas arī matu pieaudzēšanas salons, kurā strādā frizieri, kuri ir specializējušies matu pieaudzēšanā. MELLAI ir arī moderns un plašs interneta veikals, kurā var iegādāties visu matu pieaudzēšanai ar piegādi jau nākamajā darba dienā.

 1. Cik maksā matu pieaudzēšana?

Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Izmaksas ir atkarīgas no izvēlētās matu pieaudzēšanas tehnoloģijas, vēlamā pieaudzēto matu garuma un nepieciešamo šķipsnu (pieaudzējamo matu) daudzuma. Matu pieaudzēšanas cenu precīzi var noteikt tikai tiekoties un vienojoties individuāli ar meistaru pirms matu pieaudzēšanas veikšanas. 80 % gadījumos var vadīties pēc cenām, kuras ir pieejamas zem “ Vidēja biezuma matiem”. CENRĀDIS PIEEJAMS ŠEIT

 1. Kādu matu pieaudzēšanas metodi vislabāk izvēlēties?

Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Katrai matu pieaudzēšanas tehnoloģijai ir plusi un mīnusi. Mūsdienās lielu popularitāti ir guvusi matu pieaudzēšana ar līmlentēm (Tape extensions). Šī ir aukstā matu pieaudzēšanas metode, pareizi pieaudzējot matus pie nozares profesionāļa, Jūsu mati netiek bojāti.

Otra populārākā matu pieaudzēšanas metode ir matu pieaudzēšana ar keratīna kapsulām. MELLAS telpās ir pieejams manekens, uz kura visas matu pieaudzēšanas tehnoloģijas ir redzamas, jebkurš var atnākt un apskatīties uz vietas. Jāņem vērā, ka, pirms pierakstīties uz matu pieaudzēšanu, jābūt zināmam, kura tehnoloģija tiks izmantota. Tas nepieciešams, lai rezervētu laiku pierakstam ( piemēram, ar līmlentēm – viena stunda, ar kapsulām – līdz pat 3 stundām).

 1. Kura matu pieaudzēšanas metode būs nekaitīgākā maniem matiem?

Ekonomiski visizdevīgākā ir matu pieaudzēšana ar līmlentēm, jo šai tehnoloģijai var veikt vairākas atkārtotas pieaudzēšanas, nezaudējot pieaudzēto matu daudzumu un apjomu. Matu pieaudzēšana ar līmlentēm, kā arī piešūšanas tehnoloģija ir vissaudzīgākās klienta matu struktūrai, jo šīs ir aukstās matu pieaudzēšanas tehnoloģijas ( karstums netiek izmantots matu pieaudzēšanas procesā, kā arī pieaudzēto matu noņemšana ir viegla un nekaitīga).

 1. Vai pieaudzētos matus var krāsot?

Pieaudzētos matus nav ieteicams krāsot, vēlams maksimāli piemeklēt pieaudzēto matu toni savai esošajai matu krāsai. Ja ļoti nepieciešams , tad pieaudzētos matus var krāsot tumšākus, nekādā gadījumā nedrīkst krāsot gaišākus vai balināt. Matus drīkst tonēt. Jebkuras matu krāsas un toņa izmaiņas balstās uz klienta atbildību. Tirgotājs par to atbildību neuzņemas. Pieredze rāda, ka pieaudzētie mati var dažādi reaģēt uz krāsu, jo struktūra un porainība šiem matiem ļoti atšķiras.

 1. Vai pieaudzētos matus var balināt?

Noteikti nē.

 1. Cik ilgi pieaudzētie mati kalpo?

Tas ir ļoti atkarīgs no matu kopšanas – kāda matu kosmētika tiek lietota un cik bieži mati tiek pakļauti karstuma ietekmei. Blondi mati, atkarībā arī no matu klases un firmas, vidēji kalpo līdz 6 mēnešiem. Brūni un tumši mati vidēji kalpo no 6 – 12 mēnešiem. Rekomendējam izvairīties no matu veidošanas ar lokšķērēm, mati var tikt neatgriezeniski sabojāti.

 1. Kā pareizi matus kopt?

Mājaslapā ir pieejama plaša informācija par pieaudzēto matu kopšanu – skatīt šeit. Sākotnēji matu kopšana sākotnēji var likties sarežģīta, jo garu un biezu matu kopšana sagādā vairāk rūpju un prasa ilgāku veidošanas laiku, bet pēc neilga laika tas grūtības vairs nesagādā un iekļaujas ikdienas rutīnā. Pēc matu pieaudzēšanas salonā MELLA.lv Jums tiks iedots buklets par pareizu pieaudzēto matu kopšanu, kā arī meistars laipni visu parādīs un izstāstīs.

 1. Vai mani mati netiks bojāti pēc pieaudzēto matu noņemšanas?

Pareizi kopjot un profesionāli noņemot pieaudzēto matu šķipsnas, dabīgie mati netiek bojāti. Matiem jābūt profesionāli pieaudzētiem, kā arī pareizi izvēlētai matu pieaudzēšanas tehnoloģijai.

 1. Cik ilgi aizņem matu pieaudzēšana?

Matu pieaudzēšanas laiks ir atkarīgs no izvēlētās pieaudzēšanas metodes. Vidēja biezuma matu pilnai pieaudzēšanai ar US – TAPE tehnoloģiju būs nepieciešama 1 stunda, ar keratīna kapsulām no 2 līdz 3 stundām, matu treses piešūšanai – līdz 2 stundām.

 1. Kāpēc jālieto speciāla matu kosmētika?

Pieaudzētie mati tikuši pakļauti spēcīgai ķīmiskai apstrādei, tāpēc to struktūra var būt bojāta, tāpēc mati ir sausi. Ikdienā nepieciešams lietot profesionālu un mitrinošu kosmētiku. Pēc matu mazgāšanas ieteicams lietot serumus matu galiem, kā arī karstuma aizsarglīdzekļus pirms matu pakļaušanas karstuma ietekmei, lai saglabātu matu skaistumu.

 1. Vai es varu mazgāt pieaudzētos matus katru dienu?

Pieaudzētos matus nav ieteicams mazgāt katru dienu. Meistars Jums parādīs veidu, kā pieaudzētos matus ir iespējams mazgāt katru otro dienu. Vienā dienā mazgājot galvas augšējo daļu, otrā dienā – visus matus kopā.

 1. Kā pareizi rīkoties ar pieaudzētajiem matiem, ja eju peldēt baseinā?

Peldot baseinā, pieaudzētos matus ieteicams saņemt stingrā copē, pirms tam matus rūpīgi izķemmējot. Iespēju robežās rekomendējam lietot baseina cepurīti un matus neslapināt. Hlors un sālsūdens ļoti sausina pieaudzētos matus.

 1. Kā pareizi rīkoties ar pieaudzētajiem matiem, ja braucu ceļojumā?

Ceļojumos ieteicams pieaudzētos matus noņemt un, uz ceļojuma laiku, izmantot citus veikalā pieejamos dabīgo matu stiprinājumus, t.i. matus ar sprādzītēm vai dabīgo matu asti, kurus pēc nepieciešamības var ielikt un izņemt. Parasti pieaudzēto matu kopšana prasa ilgāku mazgāšanas un žāvēšanas laiku, atrodoties ceļojumā, neatliek laiks pieaudzēto matu apkopšanai.

 1. Kā pareizi rīkoties ar pieaudzētajiem matiem, ja apmeklēju pirti?

Apmeklējot pirti, obligāti ap galvu ir jālieto dvielis, kurš aizkavēs karstuma piekļūšanu pieaudzēto matu stiprinājuma vietām, līdz ar to nebojās tās.

 1. Kā noņemt pieaudzētos matus?

Pieaudzēto matu noņemšana mājas apstākļos noteikti nav ieteicama. Šo procedūru noteikti veiciet pie matu pieaudzēšanas speciālista, kurš ir profesionāls attiecīgajā matu pieaudzēšanas tehnoloģijā.

 1. Kā izvēlēties pieaudzēto matu krāsu?

Pieaudzētie mati tiek pieskaņoti klienta matu galu krāsai, jo šajā vietā pieaudzētie mati veido pāreju. Ja Jums matu saknes ir tumšā krāsā un matu gali ir gaišāki, pieaudzēto matu tonis tiks pieskaņots matu galu krāsai, neņemot vērā krāsu, kura ir pie matu saknēm.

 1. Kā izvelēties pieaudzēto matu garumu?

Vēlamo pieaudzēto matu garumu varat izvēlēties pieliekot mērāmo lineālu sev deniņu / acu augstumā, jo šis būs augstums, kurā tiks pieaudzēti mati.

 1. Kā izvēlēties pieaudzēto matu daudzumu?

Nepieciešamo pieaudzēto matu daudzumu Jums ieteiks speciālists. Matu pieaudzēšanai ar kapsulām vidēji ir nepieciešamas 100 šķipsnas, ar līmlentēm (Tape extensions) – 20 plākšņu pāri (ja lentas platums ir 4 cm) vai 30 plākšņu pāri (ja plāksnes platums ir 3 cm). Matu piešūšanas tehnoloģijai vidēji ir nepieciešams 1 m treses platuma (vidēji 100 g. matu). Ja Jūsu dabīgie mati ir ļoti plāni, tad attiecīgi ir nepieciešams mazāks šķipsnu daudzums, ja biezi – lielāks šķipsnu daudzums.

 1. Kādos gadījumos nedrīkst pieaudzēt matus?

Pieaudzēt matus nav ieteicams ja:
1. Ārstējas ar ķīmijterapiju.
2. Ja ir vājas matu saknes.
3. Ja ir pastiprināta matu izkrišana – jāatrod cēlonis, jāveic ārstēšana.
4. Jāatzīmē, ka pirmās dienas pēc matu pieaudzēšanas līdz pat 1 nedēļai var būt spiedoša sajūta galvas ādā, tas ir tāpēc, ka pieaudzēto matu stiprinājumu vietas atrodas tuvu galvas ādai.

 1. Vai pirms matu pieaudzēšanas man vajadzētu veikt matu griezumu?

Noteikti nē. Matu pieaudzēšanas speciālists veiks matu griezumu, ja tas ir nepieciešams, pirms matu pieaudzēšanas. Lai pieaudzētu matus un pāreja būtu nemanāma, ir nepieciešams veikt pakāpenisku matu griezumu. “Karē” matu griezuma īpašniecēm ir jārēķinās ar matu filēšanu (plānināšanu), tas ir nepieciešams, lai pieaudzētie mati izskatītos maksimāli dabīgi.

 1. Cik gariem saviem matiem ir jābūt, lai varētu veikt matu pieaudzēšanu?

Minimālais klienta matu garums ir 8 cm pakauša daļā un 12 cm galvas virspusē. Jāņem vērā – jo garāki un plānāki ir dabīgie mati, jo nemanāmāk izskatīsies pieaudzētie mati.

 1. Vai es varu pieaudzēt matus, ja man nav 18 gadi?

Lai pieaudzētu matus salonā Mella.lv, Tev būs nepieciešama vecāku rakstiska vai mutiska piekrišana. Līdz 18 gadu vecumam rekomendējam iegādāties matus ar sprādzītēm, jo šie matu stiprinājumi neprasa lielas rūpes ikdienas kopšanā.

 

 

Pieaudzētiem matiem nav jāvelta vairāk laika kā saviem matiem. Pēc pāris nedēļām klienti pierod un saprot, kā ir rūpēties par gariem un bieziem matiem, kādi pašai, dažkārt, nekad nav bijuši.